вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 55
home Храна и пијалаци

Пијте го ова пред спиење- ќе почувствувате олеснување а помага и при слабеење

Пијте го ова пред спиење- ќе почувствувате олеснување а помага и при слабеење

Овој напиток е корисен и ќе ви помогне да направте детоксикација на организмот.

Ќе го забрза метаболизмот, но ќе ја забрза и работата на цревата.Главна состојка е магданос, а ќе ви помогне и при слабеење.

1 лимон

една рака магдонос

1 лажичка цимет

1 лажичка јаболков оцет

500 мл вода

Ставете ги сите состојки во блендер и измешајте ги се додека не добиете сок кој ќе го пиете пред спиење.

Секако доколку сакате да ослабите мора да здраво да се храните и да се движите.

Коронавирус