четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Храна и пијалаци

Пијте чај од шипки: Во 100 грама има витамин Ц колку во килограм лимони

Пијте чај од шипки: Во 100 грама има витамин Ц колку во килограм лимони

Чајот од шипки е многу корисен и здрав и изобилува со витамини.

Во само 100 грама има витамин Ц колку во килограм лимони, а со тоа помага за имунитет и за здравје, се бори со болести, настинки и вируси.

Помага да се спречат и инфекции во телото.

Го јакне имунитетот.

Пијте го особено во зима.

Коронавирус