четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 48
home Храна и пијалаци

Пет едноставни начини како да ослабете за 30 дена без вежбање

Пет едноставни начини како да ослабете за 30 дена без вежбање

Слабеењето не е воопшто тешко. Треба само да бидете дисциплинирани и решени дека ќе ја направите оваа голема промена во вашиот живот и ќе се придржувате до одреден начин на живот за да имате долгорочни резултати.

Може да забележите значителни резултати уште за две недели, а за 30 дена веќе ќе може да кажете дека сте ослабеле.

Ова се петте најдобри циклични режими на исхрана за забрзување на слабеењето и топењето на масните наслаги без вежбање.

Коронавирус