понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 154
home Храна и пијалаци

Овој сок ги топи вишокот калории: Напревете си го веднаш, резултатите ќе ве воодушеват

Овој сок ги топи вишокот калории: Напревете си го веднаш, резултатите ќе ве воодушеват

Повеќето жени сонуваат за нежно, витко, обликувано тело, но тешко се откажуваат од омилените слатки и солени гурмански задоволства.

Трајното решение е здрава исхрана и редовно вежбање, но има и еден многу корисен совет што може да го олесни слабеењето.

Станува збор за сок од потполно природни состојки, кој го топи целиот вишок на калории што сте ги внеле.

Состојки:

-две лажици сечкан магдонос, поголем филџан вода, малку цимет, јаболков оцет, лажичка мед, лажичка ѓумбир и сок од цеден лимон

Подготовка:

Ставете ја водата да проврие, додајте го магдоносот и оставете да се излади.

Потоа процедете го, па додајте ги и другите состојки. Напитокот се консумира еден час пред легнување секоја вечер, две недели.

Доколку сакате да продолжите, направете пауза од најмалку три дена, па повторете го сето тоа.

Коронавирус