среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Храна и пијалаци

Овој напиток заменува 100 стомачни – се подготвува за само неколку минути

Овој напиток заменува 100 стомачни – се подготвува за само неколку минути

За подготвување на овој напиток потребни ви се 500 милилитри бадемово млеко, 2 зрели банани, 2 лажици несолен путер, малку бадемово или кокосово масло, 2 лажици кисела павлака и малку морско оревче.
Сите состојки ставете ги во блендер и соединете ги заедно.

Препорачливо е веднаш да се испие, но доколку неможете веднаш да го конзумирате, можете да го чувате во фрижидер максимум 2 часа.

Овој напиток помага во топењето на маснотиите, а доколку паралелно вежбате, тој само ќе го засили ефектот на топењето на мастите.

Коронавирус