четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 1
home Храна и пијалаци

Овој напиток е наречен „чудо за слабеење“, дознајте како да го подготвите

Овој напиток е наречен „чудо за слабеење“, дознајте како да го подготвите

Важно е да ги почитувате паузите и бројот на денови колку што е дозволено да се пие овој напиток, како и тоа дека треба секогаш да го консумирате на празен стомак.

Овој напиток со причина е наречен „чудо за слабеење“ бидејќи има неверојатен ефект и тоа после само еден месец.

Оваа течност ќе му помогне на вашето тело да се ослободи од вишокот вода, да ја елиминира надуеноста, да ги разгради масните клетки, да го поттикне мочниот меур на подобра работа и да ги исфрли токсините од вашето тело.

Состојки: 1 лимон, 60 грама магдоност и 60 милилитри вода.

Подготовка: Исцедете сок од лимон и исецкајте го магдоносот. Ставете ги во чаша и прелијте ги со вода.

Овој напиток секогаш консумирајте го на празен стомак. Консумирајте по една чаша дневно во текот на 6 дена, а потоа направете пауза од 10 дена, па можете да ја повторите постапката