четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 88
home Храна и пијалаци

Овој чај е здрав и помага во битката со килограмите

Овој чај е здрав и помага во битката со килограмите

Потребни се само неколку дена конзумирање на овој здрав чај за да ја забележите разликата.

Тој е толку моќен поради моќната комбинација на зелен чај, ловоров лист и цимет. Сите три состојки се здрави и одлично ги согоруваат мастите и го забрзуваат метаболизмот.

Потребни состојки:

зелен чај

3 ловорови листа

малку цимет

Начин на подготовка:

Провријте 800 мл. вода, тргнете ја од оган и додајте 2 мали лажички или 1 стапче цимет. Додате и 3 ловорови листови и 1 рамна лажица зелен чај. Поклопете и оставете 10 минути да отстои а потоа процедете.

Овој чај е одличен за забрзување на метаболизмот, а најдобро е да се конзумира наутро. Испијте чаша од овој чај наутро на празен желудник.

Втората чаша можете да ја испиете по појадокот, а третата пред спиење.

Со три чаши од овој чај дневно ќе го забрзате својот метаболизам и ќе ослабете. Резултатите се видливи многу брзо.

Коронавирус