сабота, 19. септември 2020. Вести денес: 85
home Храна и пијалаци

Овие пијалаци помагаат да ослабете, особено околу половината

Овие пијалаци помагаат да ослабете, особено околу половината

За да се ослободите од салото на стомакот може да биде многу полесно отколку што мислите. Тренерите и експертите за исхрана советуваат комбинација на умно замислени оброци и вежби, но важно е и што пиете.

-Водата е најдобриот избор за губење на тежината. Истражувањата покажаа дека водата, особено пред јадење, може да влијае на побрзо трошење на калории, а тоа помага да се намалиат маснотиите, вели диетичарката Џилијан Кубала.

Ако ви здодее, додадете малку свежо овошје и ќе имате здрава, вкусна вода.

-Кофеинот е поврзан со губење на тежината и е доста ефикасен ако е внесен пред вежбање, и е добар за функцијата на срцето, вели таа.

Можете да пиете и чај.

-Чаша топол чај од ѓумбир дава чувство на ситост, го намалува гладот ​​и внесот на калории, вели Кабула.

На крајот, таа открива неочекуван начин кој помага при губење на килограми.

-Додај во вода лажица јаболков оцет. Тоа ќе го забави варењето, што ќе ве натера да се чувствувате посилно за долго време, објаснува диетичарката.

Коронавирус