среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 0
home Храна и пијалаци

Ова сигурно го правите погрешно: Како правилно се јаде ананас? (ВИДЕО)

Ова сигурно го правите погрешно: Како правилно се јаде ананас? (ВИДЕО)

Сигурно и вие избегнувате да купувате свеж ананас, само затоа што е неверојатно тежок за лупење и чистење.

Но, видеата од тоа како ПРАВИЛНО се јаде ананасот изминативе неколку недели станаа вирална сензација и откритие за многумина.

Коронавирус