понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 121
home Храна и пијалаци

Ослабете за една недела со вистинскиот избор на храна

Ослабете за една недела со вистинскиот избор на храна

Доктор Оз нуди уште еден здрав начин на слабеење што ќе ви помогне да го израмните стомакот и да почнете да согорувате масти за само една недела.

Тој и неговиот гостин, фитнес тренерот Крис Пауел, објаснуваат како со исфрлање на штетните намирници и воведувањето на правилен режим на исхрана, вашето тело ќе почне да се ослободува најпрво од вишокот вода, а потоа и од масните наслаги.

Тие напоменуваат дека ова не е одржлив режим на исхрана, но дека е добар почеток да симнете некој килограм за мотивација.

Коронавирус