петок, 7. мај 2021. Вести денес: 173
home Храна и пијалаци

ОФАРБАЈТЕ ГИ ЈАЈЦАТА СО ОРИЗ – оваа техника сигурно не сте ја пробале! (ВИДЕО)

ОФАРБАЈТЕ ГИ ЈАЈЦАТА СО ОРИЗ – оваа техника сигурно не сте ја пробале! (ВИДЕО)

Ако сте решени да пробате нова техника на фарбање велигденски јајца, нашиот предлог е следниот – фарбање јајца со ориз.

Потребно е:
варени јајца, пластична чаша со капак, ориз и прехрамбена боја.

Постапка:
Ставете варено јајце во пластична чаша, а потоа истурете го оризот и бојата од горе. Покријте и тресете. Ќе добиете јајце со боја. Прекрасна и брза техника на боење јајца.

Коронавирус