четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 1
home Храна и пијалаци

Неверојатен топач на масти: пијалак од кој исчезнува салото на стомакот

Неверојатен топач на масти: пијалак од кој исчезнува салото на стомакот

Ако сакате да си ја вратите нормалната тежина која варираше за време на празниците или пак решивте дека сега е идеално време да почнете со некоја диета против салото на стомакот, пробајте го овој топач на масти.

Важно е пијалакот да го направите правилно и да го консумирате редовно.

Рецепт:

1 шолја сок од домати

¼ шолја сок од лимон

1 лажичка изрендан ѓумбир

1 луто пиперче или ½ лажичка бибер

2 стебла целер

Помешајте го сокот од домати, сокот од лимони, ѓумбирот и мелената лута пиперка. Треба да добиете 220ml пијалак.

Послужете го во стаклени чаши и додајте стебло целер во пијалакот.

Целерот треба да го јадете паралелно додека го испивате сокот.

Дневно треба да пиете по 3 чаши, а ако подготвите повеќе, слободно може сокот да го чувате затворен во тегла или шише во фрижидер.

Коронавирус