недела, 5. декември 2021. Вести денес: 49
home Храна и пијалаци

Нема неред во кујната: Рецепт за макарони со сирење, за подготовка потребно ви е само едно тенџере

Нема неред во кујната: Рецепт за макарони со сирење, за подготовка потребно ви е само едно тенџере

Ова е многу полесен, побрз и поедноставен од класичниот начин на подготвување

Еве го наједноставниот рецепт за популарни макарони и сирење.

Оние кои често ги подготвуваат знаат дека зад ова вкусно јадење има еден тон садови и неред во кујната, но повеќе не мора да биде така.

Најдовме рецепт според кој ќе ви треба само едно тенџере за макарони и сирење.

Фактот е дека сите состојки се ставаат заедно – тестенини, сирење, кисела павлака – и потоа се готват на тивок оган.

И навистина, ова е многу полесен, побрз и поедноставен од класичниот начин на подготвување.

Па зошто да не пробате?

Коронавирус