понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 171
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Храна и пијалаци

Не ви требаат антидепресиви: Направете си сами чај за смирување

Не ви требаат антидепресиви: Направете си сами чај за смирување

Стресот е со нас секојдневно во нашиот живот, но наместо да земате апчиња и антидепресиви, се што ви треба е чај за зајакнување на нервниот систем.

Едно лажиче ситнети цветови невен прелијте го со чаша ипол вода која е зовриена и по 40 минути процедете.

Испијте една чаша три пати на ден.

Третманот трае три недели, не подолго.

Коронавирус