сабота, 29. февруари 2020. Вести денес: 70
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Храна и пијалаци

Народен лек: Лукот може да ви помогне против болки во грбот

Народен лек: Лукот може да ви помогне против болки во грбот

Болките во рбетот кај некои луѓе предизвикуваат проблеми во извршување на секојдневните обврски.

Но, доколку почувствувате болка, не мора веднаш да се посегнува по лекарства. Обидете се прво и со природен лек. Можете да ставите лук на крпа и да го нанесете на болното подрачје да стои околу два часа.

Покрај тоа, можете да земете 4 чешниња и да ги сварите со 200 милилитри млеко. Испијте една шолја, а можете да додадете и мед за да го неутрализирате вкусот. Ова исто така може ќе ви помогне при болки во грбот.