четврток, 9. април 2020. Вести денес: 176
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Храна и пијалаци

Направете си витаминска “бомба“: Треба само да ги измешате овие состојки

Направете си витаминска “бомба“: Треба само да ги измешате овие состојки

Ова смути го зајакнува имунитетот и има позитивно влијание на целокупното здравје.

СОСТОЈКИ:

  • сирово излупено цвекло
  • јаболко
  • корен од целер
  • морков
  • 1 шолја бадемово или кокосово млеко
  • 2 лажички мелено ленено семе
  • 1 лажица чиа семе
  • 1 лажичка ванила

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Исечкаје цвекло, јаболко и морков на големи парчиња, па изблендирајте.

Додајте ги сите останати состојки, изблендирајте и вашата здрава напивка е готова!

Коронавирус