вторник, 20. април 2021. Вести денес: 0
home Храна и пијалаци

Направете си сами витаминска бомба и не грижете се за здравјето

Направете си сами витаминска бомба и не грижете се за здравјето

Итно ви е потребна витаминска бомба за да се заштитите од болестите?

Еве еден рецепт за вас, кој ќе ви овозможи брзо да направите здрав сок, кој на сите им е многу потребен.

Потребни ви се следнивве состојки:

2 моркови
половина стапче целер
сок од еден лимон
сок од еден портокал
1 јаболко
1 банана
малку мед
малку ситен изрендан ѓумбир
чаша вода

ПОДГОТОВКА:

Измијте го овошјето, исечете го и ставете го во блендер. Добро измиксајте. Додадете ја водата, медот и ѓумбирот. Потоа дополнително уште малку измиксајте.

На здравје!

Коронавирус