сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 92
home Храна и пијалаци

Направете сами чудотворна напивка за слабеење: Се пие на празен стомак, ги топи килограмите!

Направете сами чудотворна напивка за слабеење: Се пие на празен стомак, ги топи килограмите!

Рецепт за напивка што со сигурност води до вита линија.

Состојки:

-1 замрзната банана, 1 лажица рендан ѓумбир, половина шолја спанаќ, малку мраз,  шолја замрзнати боровинки, 2 мали лажици мелено ленено семе.

Приготвување:

Измешајте ги сите состојки и пијте ја напивката наутро на празен желудник.

Коронавирус