петок, 6. декември 2019. Вести денес: 100
home Храна и пијалаци

Напиток кој лекува многу болести и чисти од сите отрови, а се подготвува од само 4 состојки кои ги имаме дома

Напиток кој лекува многу болести и чисти од сите отрови, а се подготвува од само 4 состојки кои ги имаме дома

Овој чај помага во спречување на опасни инфекции, тумори и уште многу други болести. Покрај тоа го чисти огранизмот од сите отрови.

Начин на подготовка:

голема лажица ѓумбир

голема лажица цимет

1/6 лажици куркума

500 мл вода

Измешајте ги сите состојки и прелијте ги со 500 мл вода. Измешајте ги добро и пијте од ова два пати на ден. Најдобро е наутро и навечер.