понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 54
home Храна и пијалаци

Напиток кој ќе ви го реши проблемот со целулитот

Напиток кој ќе ви го реши проблемот со целулитот

Грејпфрутот е чудесно овошје кое помага во борбата против целулитот бидејќи ја подобрува циркулацијата, спречува наталожување на вода во телото, го забрзува метаболизмот, ги исфрла токсините од организмот и го регулира нивото на шеќер во крвта.

Направете го овој напиток, консумирајте го редовно и победете го целулитот.

Состојки:

-1 голем грејпфрут

-2 портокали

-половина лимон

-парче ѓумбир

Подготовка:

Измијте го овошјето и ѓумбирот, излупете го и ставете го во соковник.

Исцедете го сокот од споменатите намирници и ставете го во фрижидер.

Пијте го наутро на празен стомак, како и помеѓу оброците.

Ако немате соковник, овошјето исцедете го рачно, а ѓумбирот изрендајте го.

Коронавирус