сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 132
home Храна и пијалаци

Напиток кој дава енергија и го чува вашето здравје

Напиток кој дава енергија и го чува вашето здравје

Ова е напиток кој е особено корисен за организмот и значаен за чување на вашето здравје. Дополнително, тој особено влијае на враќањето на енергијата. Тој е многу вкусен и освежувачки.

Потребни состојки:

Половина тивка, исчистена од кората и семките

1 црвено јаболко (исто така исчистено)

1 лимон

Ѓумбир

Сите состојки неопходно е да се исецкаат и да се стават во соковник и да се изблендираат добро. Процедете го сокот по цедењето и пијте го со малку мраз.

Овој сок е одличен за црниот дроб и бубрезите, го регулира варењето, крвниот притисок и холестеролот и го јакне имунолошкиот систем. Исто така, ги разубавува и кожата и косата, а ги лечи и смирува воспалителните процеси во телото.

Локални избори 2021