сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 27
home Храна и пијалаци

Најздравиот појадок во светот! Потсетува на палачинки од чоколадо! (РЕЦЕПТ)

Најздравиот појадок во светот! Потсетува на палачинки од чоколадо! (РЕЦЕПТ)

Состојки:
1 чаша брашно од хељда

1 банана

1 јајце

1 лажичка прашок за пециво

1 чаша млеко

1 лажица мед

3 лажици какао во прав

Подготовка:
Измешајте ги сите состојки додека не добиете ретко тесто. Загрејте малку путер во тава и формирајте мали палачинки со лажица, пржете ги додека не добијат боја од двете страни и послужете ги со овошје.

Овој појадок го зачувува здравјето на крвните садови и мозокот!

Коронавирус