петок, 20. мај 2022. Вести денес: 0
home Храна и пијалаци

Најдобриот рецепт за далгона кафе

Најдобриот рецепт за далгона кафе

Кафето далгона буквално преку ноќ стана хит на социјалните мрежи.

Како се подготвува овој кремаст напиток?

За подготовка на пената, потребно е да помешате 2 лажици инстант кафе, 2 лажици шеќер и 2 лажици врела вода. Матете за да добиете кремаста смеса која потоа ќе ја истурите врз млеко или вода.

Погледнете го видеото за да видите како изгледа подготовката на далгона кафе.

Коронавирус