понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 36
home Храна и пијалаци

Моќно овошје: Има повеќе калиум од бананите и повеќе витамин Ц од портокали

Моќно овошје: Има повеќе калиум од бананите и повеќе витамин Ц од портокали

Ако сакате да имате повеќе енергија, ви треба само едно овошје.

Има повеќе калиум од бананите и повеќе витамин Ц од портокал, а тоа се моќните киви.

Имаат и повеќе влакна од другите овошја.

Две киви на ден даваат само 100 калории.

Коронавирус