петок, 5. август 2022. Вести денес: 134
home Храна и пијалаци

Меки и сочни палачинки од тиквички: Многу лесен оброк, идеален за летните денови

Меки и сочни палачинки од тиквички: Многу лесен оброк, идеален за летните денови

На љубителите на солени палачинки ќе им се допадне ова јадење кое се прави на многу едноставен начин, а потребни се само неколку состојки.

Тоа е многу лесен оброк, па сигурни сме дека ќе го јадете често во топлите летни денови.

Состојки:
– 1 тиквичка

– 3 јајца

– 1 кромид

– 2 чешниња лук

– магдонос, сол

– чаша брашно (од 250мл.)

– кашкавал

Коронавирус