четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 1
home Храна и пијалаци

Мал трик кој го забрзува процесот на слабеење

Мал трик кој го забрзува процесот на слабеење

Луѓето во минатото биле фит и здрави. Како поминува времето, се зголемува бројот на луѓе со прекумерна дебелина ширум светот.

Научниците се борат со „епидемијата“ наречена прекумерна дебелина и се трудат да откријат од што зависи овој тренд.

Практикувате строги диети, вежбате во теретана, купувате скапа фитнес опрема…но има само еден едноставен трик кој ќе ви помогне да го забрзате процесот на слабеење. Погледнете во новото видео на Gravity Transformation – Fat Loss Experts за што станува збор.

Коронавирус