недела, 26. септември 2021. Вести денес: 107
home Храна и пијалаци

МАГИЈА ВО ЕДНА ШОЛЈА ЧАЈ! Овој зачин ги чисти бубрезите и мочните канали, а ги топи и масните наслаги со неверојатна брзина!

МАГИЈА ВО ЕДНА ШОЛЈА ЧАЈ! Овој зачин ги чисти бубрезите и мочните канали, а ги топи и масните наслаги со неверојатна брзина!

Чајот од магдонос е многу здрав и народната медицина го препорачува во третманот на воспаленија на уринарниот тракт, болести на бубрезите, но и при слабеење.

Оние кои го пробале велат дека им помогнал неверојатно, но овој чај не е магичен – ќе изгубите тежина само ако ги следите овие правила:

Направете чај од свежа јаглика
Пијте го со додавање на сок од лимон
Консумирајте го секој ден по 5 дена, потоа направете пауза од 10 дена.
За време на периодот на пиење чај – вежбајте. Доволно е половина час пешачење секој ден.
За време на периодот на пиење чај, елиминирајте ги слатките, преработените производи од вашата исхрана и јадете само варена, динстана храна.
За време на периодот на пиење чај, пијте многу вода (околу 3 литри).
Како да направите чај од магдонос?

Во врела, зовриена вода, додадете грст ситно сецкан свеж магдонос. Тргнете ја водата од ринглата и покријте го садот. Оставете чајот да се излади. Процедете и пијте во текот на денот со додавање на сок од лимон (никогаш не засладувајте со шеќер или мед).

Во текот на денот, пијте половина литар од овој чај.

Коронавирус