вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 110
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Храна и пијалаци

Лекција за почетници: Месење леб со Џејми Оливер

Лекција за почетници: Месење леб со Џејми Оливер

Има различни видови на леб – со квасец и без, со сув и свеж квасец, со сенаменско брашно, интегрално, пченкарно… Но, ако првпат правите леб, направете го најосновниот.

А кој подобро да ви покаже како се прави леб од кулинарскиот мајстор Џејми Оливер?

Чекор по чекор ќе ве води низ постапката како да направите вкусен домашен леб.

Коронавирус