вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 145
home Храна и пијалаци

Корисен трик: Како да исчистите калинка без да направите неред во кујната? (ВИДЕО)

Корисен трик: Како да исчистите калинка без да направите неред во кујната? (ВИДЕО)

Во ова интересно видео ќе погледнете корисен трик со кој може многу лесно да исчистите калинка, без притоа да направите неред во кујната.

Калинката е идеално овошје во зима, изобилува со витамини и антиоксиданси и консумирањето позитивно влијае на работата на срцето.

ЕУРО 2020

Македонија