петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Храна и пијалаци

Коктел од традиционална македонска ракија се подготвува во бар во Австралија- можете и вие дома да го направите (ВИДЕО)

Коктел од традиционална македонска ракија се подготвува во бар во Австралија- можете и вие дома да го направите (ВИДЕО)

Еден австралијански ресторан ги изненади своите посетители откако на мените овој месец најавија македонски пијалаци и храна.

На Фејсбук страната на ресторанот со име „WTF- World Travel Food Bar“, тие објавија виде на кое еден бармен покажува рецепт за правење на коктел од традиционална македонска ракија.

Ресторанот секој месец има посебни специјалитети од различни држави ширум светот, а тие за од утре за месец март ја најавуваат македонската кујна и пијалаци.

Коронавирус