понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 19
home Храна и пијалаци

Кој сос со кој вид тестенини одговара? (ФОТО)

Кој сос со кој вид тестенини одговара? (ФОТО)

Можеби шпагетите сервирани со болоњезе сос се популарни по рестораните, и тоа не само кај нас, туку и во светот, но меленото месо е претежок избор за овие тестенини.

Всушност, за конечниот вкус, навистина е важно која тестенина со кој сос ја спојувате. Според италијанските правила, оваа табела со комбинации ќе ви се најде секогаш кога се двоумите дали да подготвите макарони, талијатели, шпагети или нешто друго.