петок, 20. мај 2022. Вести денес: 152
home Храна и пијалаци

ЌОФТИЊА ВО КРЕМ СОС ОД ПАВЛАКА! Вкусен ручек за целото семејство

ЌОФТИЊА ВО КРЕМ СОС ОД ПАВЛАКА! Вкусен ручек за целото семејство

Ако сакате месо, тогаш ви препорачуваме вкусни ќофтиња во сос од павлака

Состојки:

За ќофтињата:

500 гр мешано мелено месо

100 гр ориз

јајце

главица кромид

две лажици брашно

малку магдонос

сол, бибер

За сосот:

400 гр павлака за готвење

две главици кромид

лажица брашно

сол, бибер

две или три чаши вода

масло

Коронавирус