сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 92
home Храна и пијалаци

Кифли со месо – одличен рецепт (ВИДЕО)

Кифли со месо – одличен рецепт (ВИДЕО)

Наместо месо, можете да ставите и друго полнење, по желба…
СОСТОЈКИ:
500 гр брашно
30 гр квасец
300 гр мелено месо
1 свежа пиперка
1 главица кромид
сол
бибер
250 мл јогурт
3 јајца
1 лажица шеќер
50 мл масло
семки за посипување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Коронавирус