петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 184
home Храна и пијалаци

Кажете им “збогум“ на менструалните болки, направете сами чај кој ќе ве спаси

Кажете им “збогум“ на менструалните болки, направете сами чај кој ќе ве спаси

Жалфија е погодна за лекување на нарушување на работата на срцето и нервите, менструалните тегоби, воспалението на устата и грлото, како и на воспление на црева и претерано потење.

Доколку имате поизразени менструални болки тогаш се препорачува да ставите 50 грама лисја од жалфија во 100 грама ладна вода.

Потоа истиот чај да се остави да врие 15 минути, да се процеди и да се пие трипати дневно во текот на менструацијата.

Коронавирус