четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 180
home Храна и пијалаци

Како да зготвите здрава храна за помалку од 2 евра по оброк?

Како да зготвите здрава храна за помалку од 2 евра по оброк?

Авторката на блогот Pick Up Limes е нутриционист и експерт за минималистичко живеење.

Нејзиниот канал на YouTube го следат повеќе од 2,2 милиони луѓе кои сакаат да научат повеќе за здравата храна и минимализмот. Во нејзиниот најнов пост, Садиа нуди неколку рецепти за здрава храна на ограничен буџет.

Секој оброк за едно лице од рецептите кои таа ги предлага чини помалку од 2 евра (околу 120 денари), а рецептите се за 4 лица. Таа напоменува дека цените на намирниците може да варираат во однос на местото од каде ги купувате.

Коронавирус