понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 49
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Храна и пијалаци

Како да согорувате калории додека седите или спиете?

Како да согорувате калории додека седите или спиете?

Да, постојат 7 научно потврдени начини на кои може да се согоруваме калории дури и додека не правиме ништо, односно додека седиме или спиеме.

Тоа е поврзано со метаболизмот, односно побрз метаболизам значи поактивно согорување на калории додека телото е во состојба на мирување.

Значи, потребно е да го забрзате вашиот метаболизам. А за да го направите тоа, потребно е да направите неколку измени во вашата исхрана бидејќа храната која ја внесувате ја одредува брзината на метаболизмот.

Парламентарни избори 2020