недела, 4. декември 2022. Вести денес: 72
home Храна и пијалаци

Како да ослабете природно без диета?

Како да ослабете природно без диета?

Ако имаш вишок килограми, а сакаш лесно да ослабеш без диета и напорно вежбање тогаш имаме возбудливи вести за тебе.

Пред да почнеш да слабееш треба да дознаеш што те дебелее.

Јаглехидратите се најголемиот виновник за вишокот килограми.

Прекумерниот внес на јаглехидрати при оброк се претвара во масни наслаги кои се таложат на твоето тело.

Научниците открија дека состојката фазеоламин содржана во белиот грав ги блокира дел од јаглехидратите и ги исфрла од твоето тело со што се внесуваат помалку калории, а ти слабееш.

Коронавирус