недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 10
home Храна и пијалаци

Како да направите совршено тесто за пица?

Како да направите совршено тесто за пица?

Сигурно најмалку еднаш сте се обиделе да направите пица „од нула“, а тоа значи сами да замесите домашно тесто за пица наместо да користите полуготово замрзнато.

Ако уште се немате усовршено, овој италијански рецепт со сув квасец ќе направи мајстор од вас!

ЕУРО 2020

Македонија