среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 140
home Храна и пијалаци

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Имунолошкиот систем на човекот е сочинет од различни сегменти и е задолжен да се бори против микробите и бактериите на кои секојдневно сме изложени. Во овој период треба особено да внимаваме и да се грижиме за нашето здравје.

Добриот имунолошки систем се одржува со здрави навики како што се квалитетна исхрана, добар сон. Во новото видео на YouTube каналот Fit Father Project – Fitness For Busy Father, д-р Ентони Балдузи детално ви објаснува како да го зајакнете имунитетот на природен начин.

Погледнете го видеото.

Коронавирус