четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 141
home Храна и пијалаци

Исчистете ги цревата од токсини со само една лажица од овој сируп

Исчистете ги цревата од токсини со само една лажица од овој сируп

Нашите црева се од особено значење и затоа е потребно повремено да се грижиме за нивно добро и квалитетно чистење од екскрементните остатоци.

Потребно е здраво да се храните, а може да ви помогне овој природен лек кој се покажал како многу ефикасен.

Состојки:

5 шолји вода
100 г сливи без семка
100 г урми без семка

Подготовка:

Во зовриена вода ставете го сувото овошје. Оставете ги 15-тина минути, а потоа исцедете ги за да се изладат. Консумирајте наутро на празен желудник по една лажица. Исчистете го дигестивниот тракт од токсини и ослободете се од проблеми како што се опстипација.

Коронавирус