недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 99
home Храна и пијалаци

Има само две состојки: Вкусна чоколадна торта која ќе им успее и на неискусните домаќинки

Има само две состојки: Вкусна чоколадна торта која ќе им успее и на неискусните домаќинки

Потребно ви е да направите брз десерт? Оваа чоколадна торта има само две состојки, јајца и чоколадо, а рецептот одлично ќе ви се најде во било каква прилика.

Потребни состојки:

-4 јајца, разделите ги белките и жолчките,

-околу 300 грама чоколадо за готвење,

ПО ЖЕЛБА: шеќер во прав, сладолед од ванила или сезонско овошје како декорација.

Целосната подготовка погледнете ја во видеото:

ЕУРО 2020

Македонија