сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 102
home Храна и пијалаци

Храна која го зголемува либидото

Храна која го зголемува либидото

Либидото кај луѓето може да варира, а се е поради недостаток или вишок на одредени материи во телото.

Постојат намирници кои го зголемуваат либидото и сексуалниот порив, а тоа се печурки, јајца, интегрални житарки.

Ако сте пак нервозини и тоа ви пречи, консумирајте житарки и храна со влакна.

Навистина помагаат.

Коронавирус