вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 52
home Храна и пијалаци

Готови за 5 минути: Бомбици со банана и кокос

Готови за 5 минути: Бомбици со банана и кокос

Кога ви се јаде благо, а немате многу време или за изненадни гости. Бомбици со кокос и банани.

СОСТОЈКИ:

200 гр. шеќер во прав

100 гр. кокос

200 гр. мелени бисквити

3 банани

50 гр. кокос за валкање

ПОДГОТОВКА:

Се пасираат бананите и се мешаат со шеќерот во прав, па мелени бисквити и кокос.

Се меша убаво да се соедини.

Се прават бомбици и се валкаат во кокос.

Коронавирус