четврток, 23. март 2023. Вести денес: 0
home Храна и пијалаци

Готова за само 5 минути: Торта со крем банани и ресани

Готова за само 5 минути: Торта со крем банани и ресани

Потребно:

10 крем бананчиња

1/2 кг ресани

1/2 кг хопла

Ресаните и крем бананчињата се сецкаат.

Хоплата се мати и кога ќе се згусни, поголемиот дел се меша со бананчињата и ресаните.

Се прави форма по желба и се премачкува со остатокот од хоплата.

loading...