сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 0
home Храна и пијалаци

Го имате дома, а не знаете дека лечи се: Најздравото нешто кое може да го внесете во телото

Го имате дома, а не знаете дека лечи се: Најздравото нешто кое може да го внесете во телото

Иако фармацијата напредува постојано, луѓето се уште се лекуваат и со природни домашни лекови, кои се моќни и ефикасни.

Меѓу овие лекови спаѓа и маслото од диво оригано, кое има голема примена.

Успешно се бори со бактерии и инфекции.

Ги ублажува и менструалните тегоби, помага за проблеми со варењето, а ги намалува и негативните последици од кожните болести.

Исто така, ги ублажува и респираторните проблеми, има многу витамини и минерали.

Коронавирус