петок, 18. септември 2020. Вести денес: 76
home Храна и пијалаци

Ги исфрлил овие 5 намирници и ослабел 15 килограми за два месеци

Ги исфрлил овие 5 намирници и ослабел 15 килограми за два месеци

Овој човек долго време се борел со вишок килограми, ништо не му помогнало, па решил да се потруди уште повеќе, а резултатите биле фантастични.

Нему му помогна ова, а можеби нема да им помогне на сите, но вреди да се проба.

„Тежина во јануари, 101,6 кг. Висок сум 1,85м.

Тоа веќе не можеше да се издржи.

Веќе на почетокот на март,бројот на килограми на вагата беше 90, што значи дека за месец и половина изгубив 11,6 кг.
Во текот на следните петнаесет дена изгубив уште 4 килограми и мојата моментална тежина е 86 килограми.

Тука нема многу филозофија. Сè што е препорачливо да се исфрли, го исфрлив.

Со ред:

1. Леб и пецива од бело брашно, во што ги вбројувам и разните кроасани, пити и други врвови од овој вид.

2. Исфрлен е шеќерот – чоколади, бисквити, намази. Само понекогаш си дозволувам две црни чоколади.

3. Нема повеќе газирани сокови, како на пример кака кола која ја обожавав, фанат, но и генерално сокови. Тоа беше исфрлено целосно.

4. Целосно од исхрана ги исфрлив месните производи од типот на чајна колбаси, шунка и другото.

5. Исфрлено е пивото и алкохолот генерално. Колку помалку алкохол, толку подобро.

Основниот постулат на ова мое намалување на исхраната е – јади таман толку за да не се прејадуваш. Значи, без обилни порции и повеќе пати на ден.

Наместо чипови или смокви, слободно себе приуштете си шака лешници или два три бадеми.

Не избегнувајте да јадете месо, само задолжително комбинирајте го со салата наместо пецива, ориз или компири.

Скара секако дека може, но избегнете да јадете две лепињи со една порција кебапи. Препорака – бело месо на скара и многу салата.

Овошјето може, но повторно да внимавате на вечерните оброци – најдобро е да јадете јаболко, да избегнувате овошја кои имаат многу шеќер – агруми, јагоди, круши …

Обавезно два три литри вода дневно.

И тоа е тоа … “

Коронавирус