сабота, 27. февруари 2021. Вести денес: 0
home Храна и пијалаци

Енергетска бомба: Пијалок кој ги брка сите болести

Енергетска бомба: Пијалок кој ги брка сите болести

Сакате своето тело да го наградите со енергетска бомба, која го поправа расположението и ги брка сите болести? Ви го носиме рецептот за смуди кој е одличен.

Потребни состојки:

1 зелено јаболко

1 шака спанаќ

1 круша

1 лимон

1 стебло целер

¼ краставица

малку вода

Измешајте ги сите состојки во блендер. Кога пијалокот е готов, најдобро е да го конзумирате 30 минути пред вежбањето, или пак веднаш по будењето.

Сите состојки се одлични и ќе ви дадат одлична енергија за целиот ден.

 

Коронавирус