четврток, 8. јуни 2023. Вести денес: 7
home Храна и пијалаци

Додајте ги во кафето овие 3 состојки кои сигурно ги имате во кујна и гледајте како килограмите се топат

Додајте ги во кафето овие 3 состојки кои сигурно ги имате во кујна и гледајте како килограмите се топат

Кафето покрај тоа што не` буди,  е одлично средство за губење на калориите, бидејќи го забрзува нашиот метаболизам.

Во утринското кафе морате да додадете само три состојки кои веројатно веќе ги имате во кујна- цимет, кокосово масло и мед.

Освен тоа што овој супер напиток може да помогне да го решите проблемот со килограмите, е навистина превкусен.

Еве што ви биде потребно?

1 лажичка цимет
3/4 филџан кокосово масло
1/2 филџан мед

Сите овие наведени состојки помешајте ги во помала чинија и ставете ги во фрижидер. Тука можете да ги чувате дури и неколку дена.

Потоа, секое утро кога ќе подготвувате кафе во него ќе додадете една до две лажчки од смесата. Конзумирајте вакво кафе секој ден и резултатите би требало да бидат видливи за брзо време.