среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 40
home Храна и пијалаци

Додајте две лажици во утринското кафе: Ги топи килограмите во текот на цел ден

Додајте две лажици во утринското кафе: Ги топи килограмите во текот на цел ден

Ако и вие штом ги отворите очите пиете кафе, морате да го знаете ова. Станува збор за крем за кафе, кој освен што е вкусен, одлично делува и на вашиот метаболизам.

Потребни состојки:

1 лажичка цимет во прав
3/4 шоља кокосово масло
половина шоља мед

Подготовка и начин на користење:

Во соодветен сад измешајте ги сите состојки да добиете фина смеса. Оваа смеса држете ја во стаклен сад, тегла, на пример.

Секое утро од оваа смеса во кафето, додека е врело, додајте 1 – 2 лажички. Потоа бргу измешајте и готово. На овој начин ќе го подобрите и вкусот на кафето.

А, притоа ќе внесете здрави состојки како што се цимет и кокосово масло кое е едно од најздравите.

Секој ден по една шоља од овој напиток и ќе забележите значителни промени во вашето тело а посебно на килограмите. Пијте секој ден, наутро.