петок, 4. декември 2020. Вести денес: 89
home Храна и пијалаци

Девет сочни и крцкави мезиња со компири

Девет сочни и крцкави мезиња со компири

Компирите се една од основните состојки на повеќето јадења на нашето поднебје. Со оглед на тоа дека оваа градинарска култура одлично успева кај нас, тие се достапни и евтини, а рецептите со компири ги има во изобилство.

Овие девет рецепти со компири на Tasty се одлични за мезиња, но може да ги послужите и како прилог во оброк.

Коронавирус